“Omdat de huidige HR-manager met zwangerschapsverlof ging.”
“Omdat de organisatie HR er niet meer ‘bij’ kon doen”
“Omdat het huidige HR-team capaciteit en kennis miste om mee te komen met de groei”
“Omdat de directie gewoon wilde dat het geregeld werd.”
“Omdat ze graag van een externe partij wil horen of het écht wel goed ging. En wat er beter kon.”
Een greep uit de redenen waarom onze consultants afgelopen jaar de rol van interim HR-manager of support op zich namen.
Naast de HR-directeur en meer specialistische HR-interim rollen (die we vaak oppakken in duo’s of in samenwerking met de Bunch Community) zijn deze opdrachten, waarin we inderdaad zorgen ‘dat het gewoon goed geregeld is’ een deel van onze core business geworden.
Zo was Chérie deze zomer 5 maanden bij Valsplat, een digital agency bureau. Zij kwam in een gespreid bed terecht. Haar opdracht: alles even soepel laten verlopen tijdens de sabbatical van de HR-manager.
“Het is fijn als alles al goed loopt. Maar dat betekent ook dat je je snel moet aanpassen en het goede systeem onder de knie moet krijgen. Dat kunnen we goed; ergens head-first induiken en onderdeel worden van de operatie.”
Kasper heeft zich in 2024 ontwikkeld tot absolute HR-interim kampioen. Hij vervulde deze rol bij RNW Media, SCW Systems en Weijman Vastgoedonderhoud.
Bij RNW Media was Kasper een aanvulling op het team. Daarmee kon hij in zijn rol zowel structuur aanbrengen als strategisch meedenken. Aan de ene kant zat hij vol in het dagelijkse reilen en zeilen van de organisatie, en door de aanwezigheid van hun HR Officer had hij ook de ruimte om strategische vraagstukken aan te pakken. Denk hierbij aan het aanpassen van de organisatiestructuur, adviseren van het MT en meer efficiënt inregelen van processen.
“Wat ik bij bijna al mijn interim klussen zie, is dat er behoefte is aan bevestiging op de vraag; doen we het wel goed? Vaak groeien mensen door in de rol van HR-manager, en is er intern geen klankbord of voorbeeldfunctie. In z’n geval is een externe hulp een hele geruststelling. Iemand komt het gewoon goed regelen. Het kan van je bord af.”
Ook Jurriaan heeft sinds zijn start begin 2024 twee leerzame interim klussen gedaan, bij zowel Transparent als Actor. Bij Transparent ging het zoeken naar een geschikte HR-manager niet zo soepel als gehoopt werd, maar er was grote behoefte aan rust in de tent. Zijn missie; alle HR-processen in de breedte continueren: recruitment, onboarding, payroll, casemanagement en off boarding. Daarnaast heeft hij advies gegeven over een aanvulling op de reiskostenvergoeding en een fietsplan.
Bij Actor was er als groeiende organisatie behoefte aan extra operationele ondersteuning voor het team en projectmatige ondersteuning op een paar beleidsonderwerpen. Daar is Jurriaan in gesprongen. Bunchmark heeft ook nog extra expertise ingezet op deelvragen rondom het salarishuis en training voor de nieuwe HR cyclus voor het MT. Het HR team van Actor is nu klaar voor de volgende stappen in 2025!
“Het is steeds een uitdaging om een nieuwe organisatie in te stappen. Medewerkers vragen zich (soms bijna hardop) af wat je komt doen. Maar iedereen is meteen bijgedraaid wanneer hun salaris op tijd binnenkomt, ze ergens terecht kunnen met hun vragen en contracten gewoon op orde zijn.”
Altijd rugdekking
Elke consultant van Bunchmark heeft een heel team van specialiseren achter zich staan. Zo kunnen we naast het project draaien ook instappen op specialistische vraagstukken zodra die de kop op staken. Bovendien is er altijd een partner betrokken op de achtergrond. Die rugdekking zorgt voor zekerheid; bij ziekte, voor extra expertise en wanneer er gewoon even extra denkkracht nodig is.
We zijn trots op hoe we als Bunchmark steeds meer uitblinken in onze interim opdrachten. Met het groter worden van het team en het aantal opdrachten groeit ook onze ervaring. Steeds soepeler stappen we in, steeds makkelijker geven we elkaar rugdekking en advies. Organisaties zijn verschillend, de redenen waarom wij instappen ook. Maar aan het einde van de dag is het simpel; HR moet goed geregeld zijn. Dan geef je medewerkers ruimte om te shinen. Werken wordt leuker en we krijgen gewoon meer voor elkaar!
Benieuwd wat we voor jouw organisatie kunnen betekenen? Boek hier een vrijblijvend adviesgesprek in.
Deymanstraat 18
1091 SE Amsterdam